недела , 22 октомври 2017
132779525-540x320

Петто апсење во Унгарија поради камионот со мртвите имигранти

132779525-540x320Петто лице осомничено во врска со трагедијата со мртвите имигранти, оставени во камион на пат во Австрија, е уапсено во Унгарија, соопшти денеска полициајта.

Петтоуапсениот е исто така бугарски државјанин.

Досега беа уапсени четири лица, тројца Бугари и еден Авганистанец.

Судот вчера донесе одлука уапсените да останат еден месец во притвор во Унгарија, додека трае истрагата.

Слични написи

zagreb

Загреб: Извикувал „Зиг хајл“ и напаѓал луѓе со солзавец

Во центарот на Загреб се случи инцидент во кој полесно е повредено едно лице, јавуваат …