сабота , 24 јуни 2017
маџиров

Почина струмичката музичка легенда Зоран Маџиров

Популарниот музичар од Струмица, Зоран Маџиров, познат во светот и како ,,Човекот со шишињата“, поради својата невообичаена умешност да свири на шишиња, чаши и останати несекојдневни инструменти денеска почина по тешката сообраќајна несреќа која што ја доживеа во октомври, минатата година.

Почивај во мир голем човеку, Струмица и Македонија изгубија уште едно големо музичко име!

Слични написи

Bogoljub-Mitic-Djosa-620x350

Почина српскиот актер Богољуб Митиќ – Ѓоша

Познатиот српски актер и комичар Богољуб Митиќ – Ѓоша ненадејано почина утрово, како последициа на …