понеделник , 21 август 2017
vozilo ambulanta

Поради дефект на амбулантно возило починаа две лица при транспорт од Крива Паланка до Скопје

До редакцијата на РеволуционерМк пристигна мејл во кој се вели дека поради дефект на амбулантно возило денес две лица починале на пат за скопскиот ургентен центар.

“Два пациенти од Крива Паланка, денес се пратени со возило на брза помош од Крива Паланка за Скопје.
По пат комбето останало дефект, додека се чекало да се отстрани дефектот на скопската патарина и двајцата пациенти умираат и не успеваат да стасаат до Ургентен центар во Скопје.

Жално, ама тоа е реалноста за македонското здравство”, се вели во мејлот.

mejl zdravstvo

Слични написи

Hristijan-Kostov

Костов: Болницата „8 Септември“ има долг од пет милиони евра

Градската општа болница „8 Септември“ има долг од 5 милиони евра или околу 243 милиони …