недела , 22 октомври 2017
s-o(1)

Посетителите на „Струмица опен фест“ уживаа во фолклорот и афоризмите

s-o(1)
Уште една прекрасна вечер приредија организаторите на четвртото издание на „Струмица опен фест“, особено за љубителите на фолклорот и афоризмите.

Во паркот покрај езерцето, на четвртата вечер од „Струмица опен фест“, синоќа дел од своето творештво презентираа познати афористичари од Македонија, а на сцената во дворот на АРМ и во амфитеатарот настапија ансамблот „Тримери“ и „Распеани струмичани“.

Вечерва на фестивалската програма се трката на келнери која што ќе се одржи во градскиот парк, фестивалот на лица со телесен инвалидитет на сцената во дворот на АРМ и вечер на филмот во амфитеатарот.

Слични написи

bela nik

„Бела ноќ“ во Скопје

Годинешново 13. издание на манифестацијата „Бела ноќ“, што  ќе се одржи утре, ќе има квалитетна …