недела , 22 октомври 2017
policiska-lenta

Прегазен 70-годишен пешак во Скопје

policiska-lentaОд повреди здобиени од удар од товарно моторно возило денеска претпладне во Скопје почина 70 годишен пешак.

Според МВР, околу 7 часот изутрината на бул.„Борис Трајковски“  се случила сообраќајна незгода во која што товарно моторно возило „Фолксваген Кеди“ со скопски регистерски таблици удрило во пешакот Живојин К.(70) од Скопје. Пренесен е во Ургентниот центар за укажување лекарска помош, но по кратко време им подлегнал на повредите.

Од страна на СВР-Скопје излезено е на местото на настанот, извршен е увид и се работи на целосно расчистување на случајот.

Слични написи

2-ALIMS-13ti-simpozium-2017-1024x986

Бекировски учествуваше на симпозиум во организација на Агенцијата за лекови и медицински средства на Србија

Стручниот тим на Агенцијата за лекови и медицински средства (МАЛМЕД), учествуваше на 13-тиот симпозиум во организација …