вторник , 26 септември 2017
soobrakajka_zooloska-14750-685x320

Прегазен велосипедист кај Зоолошка

soobrakajka_zooloska-14750-685x320
На булеварот Илинден во Скопје се случи сообраќајна несреќа , пред Зоолошката градина, во која автомобил удрил во велосипедистка.

Во несреќата е повредено девојче кое го возело велосипедот, а според првичните информации девојчето веднаш било пренесено во Ургентниот центар.

Според информациите кои 24 Вести ги доби од Ургентниот центар, девојчето е надвор од животна опасност, има потрес на мозокот и е префрлено на Одделот за неврохирургија.

Пред две недели на истиот булевар, на оддалеченост од половина километар се случи уште една сообраќајка во која загина 13-годишен велосипедист.

Во последните месеци во Скопје се случија повеќе сообраќајки во кои настрадаа велосипедисти.

 

Слични написи

blokator

Блокатори за мобилни телефони во Идризово

Блокатори за мобилни телефони се поставуваат во истражниот затвор во Шуто Оризари кога од фејсбук-профилот …