среда , 20 септември 2017
Zoran zaev premier

Премиерот Заев до ракометарите на Вардар: Македонија ви благодари што ја донесовте повторно на врвот на Европа!

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, ја честита историската победа што ја донесоа ракометарите на Вардар вечерва на Република Македонија.

 „Честитам на ракометарите на Вардар кои го донесоа ракометот на Македонија, повторно на врвот на Европа!

Во име на граѓаните на Македонија ви благодарам што сите нас `не направивте горди и среќни.

Игравте со срце на теренот!

Првото место што го освоивте вечерва на финалниот натпревар во Лигата на шампиони ќе биде врежано во меморијата на ракометот и на спортот во Македонија како пример за генерациите што доаѓаат, дека се е остварливо низ тимска работа, упорност и посветеност.

Имам силна верба дека ова е само почеток на успесите што ќе се множат, во ракометот, во спортот и во животот во Република Македонија“, порача премиерот Заев на ракометарите и на граѓаните по вечерашната победа на Вардар, во финалето во Келн, Германија. 

 

Слични написи

шамија

Омбудсман: На девојчињата во Охрид да им се дозволи со шамија да ја следат наставата

Народниот правобранител најостро ја осудува постапката на Министерството за образование, кое со испратениот допис  му …