среда , 26 јули 2017
zaev telefon

Премиерот Заев имал телефонски разговор со Мајк Пенс, потпретседател на САД

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев предмалку на својот твитер објави дека имал телефонски разговор со потпретседателот на САД, Мајк Пенс.

заев потпретседател

Слични написи

image-0-02-05-24287f281545733e143196a6dc667acc32ba038649d55d7ed1db03937039a43d-V

Едночасовен застој кај Удово, возилата пренасочени кон Јосифово

Околу еден час има застој на патот Удово-Марвинци. Големата колона на возила од Удово се …