петок , 22 септември 2017
dozd

Претпладне сончево време, попладне со пороен дожд

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, a околу пладне и попладне нестабилно со локален пороен дожд и сo грмежи, особено во западните и во североисточните предели. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Минималната температура ќе се движи од 9 до 15 Целзиусови степени, а максималната од 24 до 31 степен.

Во Скопје се очекува слично време со темпратура во интервал од 13 до 30 Целзиусови степени.

Слични написи

шамија

Омбудсман: На девојчињата во Охрид да им се дозволи со шамија да ја следат наставата

Народниот правобранител најостро ја осудува постапката на Министерството за образование, кое со испратениот допис  му …