вторник , 24 октомври 2017
ivanov

Претседателот Иванов на форум во Азербејџан

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска и утре престојува во работна посета на Баку, Република Азербејџан, каде што ќе учествува на 5. Глобален Баку форум, во организација на меѓународниот центар „Низами Ганџави“.

Како што соопшти кабинетот на Претседателот, Иванов ќе се обрати на претседателската сесија на форумот на тема „Иднината на меѓународните односи: моќ и интереси“.

За време на посетата предвидено е тој да се сретне со претседателот на Азербејџан Илхам Алијев, како и со учесници на форумот.

На глобалниот форум ќе учествуваат над 100 актуелни и поранешни претседатели, премиери и министри, дипломати, голем број истакнати личности од општествениот и политичкиот живот, универзитетски професори, како и претставници на Програмата за млади лидери на Глобалниот форум.

Слични написи

2-ALIMS-13ti-simpozium-2017-1024x986

Бекировски учествуваше на симпозиум во организација на Агенцијата за лекови и медицински средства на Србија

Стручниот тим на Агенцијата за лекови и медицински средства (МАЛМЕД), учествуваше на 13-тиот симпозиум во организација …