недела , 24 септември 2017
priveduvanje

Приведен четворица насилници, меѓу кои и началник на УБК

Полицијата привела четири лица од вкупо 15 кои ги бара јавното обвинителство во врска со упадот и насилството во Собранието, објави АЛСАТ М повикувајќи се на неофицијални извори.
Еден од четворицата, велат истите извори, е началник во Управата за безбедност и контраразузнавање. Останатите 11 по кои се трага засега се недостапни за полицијата. Сите 15 лица по кои од синоќа трага МВР, неофицијално, се дел од групата која упадна во прес центарот на Собранието и ги тепаше пратениците.

Слични написи

шамија

Омбудсман: На девојчињата во Охрид да им се дозволи со шамија да ја следат наставата

Народниот правобранител најостро ја осудува постапката на Министерството за образование, кое со испратениот допис  му …