среда , 26 јули 2017
oblacno dozd

Променливо облачно и свежо време

Времето денеска ќе биде променливо облачно и свежо време ќе преовладува во Македонија. Претпладне во јужните делови се уште ќе има локален дожд. Во текот на денот ќе дува умерен до засилен северен и североисточен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 10 до 18 Целзиусови степени, а максималната од 19 до 26 Целзиусови степени. УВ индексот ќе биде 6.

Во Скопје и околината ќе биде променливо облачно со умерен повремено засилен северен ветер и температурата до 24 Целзиусови степени.

Од вторник следува период на стабилно време со пораст на дневната температура, која во деновите од викендот на места ќе го надмине 35-тиот степен, а УВ индексот повторно ќе има многу висока вредност 9.

Слични написи

image-0-02-05-24287f281545733e143196a6dc667acc32ba038649d55d7ed1db03937039a43d-V

Едночасовен застој кај Удово, возилата пренасочени кон Јосифово

Околу еден час има застој на патот Удово-Марвинци. Големата колона на возила од Удово се …