среда , 28 јуни 2017
tumbekafe

Пронајдени бомби на стадионот во Битола

При изградабата на стадионот под „Тумбе кафе” на северната трибина пронајдени се 50-тина бомби од Првата светска војна, открива битолската телевизија „МЕГА”.

Среќна околност што ваквите бомби не создале проблем и во моментите кога стадионот бил полн. Битола и „Тумбе кафе“ влегуваат на списокот на фудбалски објекти каде при реконструкција на истите биле пронајдени бомби. Пред извесно време на стадионот на Борусија Дортмунд беа пронајдени бомби, но од Втората светска војна.

Слични написи

davitkov

Давитков: Да го вратиме националниот тим таму каде што припаѓа

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Јорданчо Давитков на денешната прес-конференција во спортскиот центар „Борис Трајковски“ …