среда , 28 јуни 2017
QYRA_FS mit Ampullen

Qyra intensive care collagen – Природен регенератор на кожата

Употребата на колагенските пептиди како најмодерен пристап во сите области на современата медицина, како ортопедијата, трауматологија, естетска хирургија и дерматологија е се поактуелна тема.

Како оргинатор на овие биоактивни колагенски пептиди ( на оваа терапија ), не само во Р. Македонија и во светски рамки е GELITA GMBH која во 2015 година го престави на пазарот во светот –  првиот стимулатор на природниот колаген – Qyra intensive care collagen. Биоактивните колагенски пептиди – Verisol ја регенерираат и обновуваат кожата, ја зголемуваат нејзината еластичност и хидратација, ги намалува веќе постоечките брки и спречува создавање на нови, го намалува целулитот, ги зајакнува ноктите и косата.

Благодарение на Хелиос Медикал од Скопје од 2016 година Qyra е достапна и на пазарот во Р. Македонија. Станува збор за мала, но една од најбрзорастечките компании во Македонија, која успешно се бори со фармацевските гиганти.

Застапник е на три врвни компании LCA Франција, DoppelHerz Германија и Gelita GMBH Германија.

Како странско преставништво е веќе претпознатлив бренд кој има една цел, здрави и задоволни пациенти кој бараат квалитет и оргинал.

Хелиос Медикал е присутен во многу бројни настани, предавања и донации. Една од последните е концертот на мега популарната Лепа Брена во Скопје. Како еден од генералните спонзори Хелиос Медикал имаше можност да ја запознае Лепа Брена со уникатниот производ Qyra и успеа да остври една одлична соработка за промоција на овие пептиди на пазарот во Србија.

 

Слични написи

zaev soopstenie

Премиерот Заев испрати честитка до новиот претседател на Р. Србија, Вучиќ

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, испрати честитка за инаугурацијата на новиот претседател на Република …