недела , 22 октомври 2017
rabotnicki

Работнички – Вардар во дербито на ПМФЛ

Дуелот меѓу градските ривали Работнички и Вардар е дерби средбата од 15.коло во Првата македонска фудбалска лига, кое се игра денеска.

Средбата на „Филип Втори“ ќе започне во терминот од 13 часот, за кога е закажан и почетокот на другите четири натпревари во кои ќе играат: Ренова – Силекс, Пелистер – Шкупи, Македонија ЃП – Шкендија и Брегалница – Победа.

Табела: Вардар 34 бода, Шкендија 27, Пелистер 25, Работнички 20, Ренова 19, Силекс 18, Шкупи 15, Победа 11, Македонија ЃП 10, Брегалница 8.

Слични написи

iniesta

Иниеста потпиша доживотен договор со Барселона

Андрес Иниеста потпиша уникатен договор со Барселона, кој има доживотна важност. Ова е посебен начин …