понеделник , 25 септември 2017
vmro-dpmne

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ на европска црна листа?

vmro-dpmne
Две релевантни европски амбасади им се заканиле на претставниците на ВМРО-ДПМНЕ кои учествуваат во преговорите, дека ако Договорот од Пржино не се примени, на седум претставници на тесното раководството на партијата на премиерот Никола Груевски ќе им се забрани влез во нивните земји, дознава Алсат-М од дипломатски извори.

Ова предупредување дошло во понеделникот по полноќ откако меѓународниот посредник Петар Ванхауте го ставил на маса неговиот предлог за Изборниот законик, кој главно се темелел на предлозите на партиите. Веднаш по објавувањето на предлогот, претставниците на ВМРО –ДПМНЕ побара пауза за консултации во партијата и до 02.30 часот не се врати

Слични написи

шамија

Омбудсман: На девојчињата во Охрид да им се дозволи со шамија да ја следат наставата

Народниот правобранител најостро ја осудува постапката на Министерството за образование, кое со испратениот допис  му …