четврток , 19 октомври 2017
greece-and-eu_2213303b-620x320

Разјасенти сите детали од договорот меѓу Грција и кредиторите

greece-and-eu_2213303b-620x320Грција и кредиторите ги усогласуваат последните детали од спогодбата, постигната вчера во Атина, изјави портпаролот на Европската комисија Аника Брајдхарт.

Таа додаде дека политичкиот процес продолжува денеска.

– Вчера кажав дека некои детали се уште треба да се разјаснат. Сите детали веќе се разјаснети, нагласи Брајдхарт.

Таа додаде дека Економскиот и финансискиот комитет ќе одржи денеска телефонска конференција.

Брајдхарт додаде дека засега нема информации дека е закажана седница на Еврогрупата.

Слични написи

zagreb

Загреб: Извикувал „Зиг хајл“ и напаѓал луѓе со солзавец

Во центарот на Загреб се случи инцидент во кој полесно е повредено едно лице, јавуваат …