среда , 28 јуни 2017
mektic

Разузнавачката агенција на БиХ предупреди дека се подготвува атентат на министерот за безбедност

Разузнавачката агенција на Босна и Херцеговина (ОСА) испратила соопштение до своите полициски агенции, во кое се вели дека се подготвува атентат врз министерот за безбедност на Босна и Херцеговина, Драган Мектиќ, јави Танјуг.

Мектиќ потврди дека е запознаен со тоа. Повикувајќи се на свои извори, сараевскиот портал „Журнал“ објави дека криминални групи од Босна и регионот подготват убиството на Мектиќ.

Раководителите на агенциите за безбедност во земјата веќе презеле одредени мерки за зголемување на обезбедувањето на Мектиќ.

Слични написи

svleciste

Свлечиште во Кина зтрупа 40 куќи, 141 лице се водат за исчезнати

Најмалку 141 лице се водат како исчезнати откако поројни дождови предизвикаа лизгање на земјиштето во Југозападна …