недела , 20 август 2017
real

Реал и одговори на Барса во иста мера

Водечките две екипи во Примера, Барселона и Реал Мадрид остварија убедливи победи на дуелите одиграни синоќа од 34.коло. Барселона на домашен терен ја совлада Осасуна со 7:1, додека Реал Мадрид победи на гостувањето кај Депортиво Ла Коруња со 6:2.
Двете екипи имаат ист број бодови, а Реал и натпревар помалку.
Резултати на другите дуели од оваа рунда:
Леганес – Лас Палмас 3:0,
Валенсија – Реал Сосиедад 2:3,
Атлетико Мадрид – Виљареал 0:1,
Гранада – Малага 0:2 и
Хихон – Еспањол 1:1.
Вечерва се играат дуелите:
Алавес – Еибар,
Севиља – Селта и
Атлетик Билбао – Бетис.
Табела: Барселона 78 бодови, Реал Мадрид 78, Атлетико Мадрид 68, Севиља 65, Виљареал 60, Реал Сосиедад 58, Атлетик Билбао 56,..

Слични написи

gokovichmadridopen-685x320

Ѓоковиќ: Бог ми порача, сега е навистина доста!

Со години доминираше во светскиот тенис, но Новак Ѓоковиќ е во сериозна играчка криза, проследена …