петок , 22 септември 2017
ramazan

Ресторан “Македонска софра” воведува “Ифтар мени” кое ќе трае до крајот на Рамазанските пости

Во знакот на соживотот и почитување на различноста ресторан “Македонска софра” воведува “Ифтар мени” кое ќе трае до крајот на Рамазанските пости.
 
– Пилешка супа;
– Таратур;
– Печена пиперка;
– Ордевер;
* ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ:
– Пилешки стек, телешка шницла, ориз, рестован компир и лепче.
* ДЕСЕРТ
* ОВОШЈЕ
 
* НЕОГРАНИЧЕНИ ПИЈАЛОЦИ, ВОДА, КИСЕЛА ВОДА, ФАНТА, КОКА КОЛА, НЕГАЗИРАНИ СОКОВИ ПРАСКА И ПОРТОКАЛ.
 
ЦЕНА: 700 Ден.
 
Информации и резервации на тел:
 
078 929 010
02 3 119 130
 
#ИфтарМени
#РамазанскиПости
#СоживотВоМакедонија
#СитеСмеИстиСитеСмеРазлични

Слични написи

шамија

Омбудсман: На девојчињата во Охрид да им се дозволи со шамија да ја следат наставата

Народниот правобранител најостро ја осудува постапката на Министерството за образование, кое со испратениот допис  му …