вторник , 26 септември 2017
ruski avioni

Руската армија распоредила повеќе од 50 авиони и хеликоптери во Сирија

ruski avioni
Руската армија распореди повеќе од 50 авиони и хеликоптери, како и падобрански и единици на специјалните сили во Сирија, соопшти денеска руското Министерство за одбрана.

Ова е првпат Москва официјално да го соопшти обемот на воениот ангажман во Сирија, во сириското пристаниште Тартус, каде руската војска располага со логистичка инсталација, а посебно на аеродромот Латакија, каде се наоѓа воената база.

Руското воено воздухопловство вчера ги изврши првите напади во Сирија. Според тврдењата на Москва, вториот бран бомбардирања е извршен синоќа.

 

Слични написи

hakerski napadi

Хакерски упад во безбедносниот софтвер CCleaner зарази 2 милиони компјутери

Повеќе од 2 милиони луѓе кои го спуштиле безбедносниот софтвер CCleaner ги заразиле своите компјутери …