сабота , 21 октомври 2017
belata-kuka1-520x346

САД: Имиграциската криза почнува да ја дестабилизира Европа

belata-kuka1-520x346Имиграциската криза почнува да ја дестабилизира Европа, изјави портпаролот на Белата куќа, Џош Ернест.

Ернест коментира дека сегашните настани се доказ дека последиците од насилството во Северна Африка ги погодуваат не само директно погодените региони.

Тој изрази жалење по повод злоупотребите на шверцерите е, кои заработуваат на грбот на очајните луѓе и додаде дека во секој мигрант треба да се бара човечкото, без разлика дали е бегалец или бара азил.

Слични написи

zagreb

Загреб: Извикувал „Зиг хајл“ и напаѓал луѓе со солзавец

Во центарот на Загреб се случи инцидент во кој полесно е повредено едно лице, јавуваат …