сабота , 23 септември 2017
ruskinapad

САД: Руското нарушување на турскиот воздушен простор не е случајно

ruskinapadРуското кршење на турскиот воздушен простор, преку сириската граница не е случајно, изјави денеска висок претставник на американското Министерство за одбрана.

– Не верувам оти тоа било несреќа, рече тој, под услов да остане анонимен. – Тоа ја потврдува нашата загриженост поради начинот, на кој тие тоа го работат, додаде тој.

Тоа натаму ја доведува во прашање нивната намера и сигурно го поставува прашањето за основната самоконтрола и професионалното однесување на небото, додаде тој.

 

Слични написи

hakerski napadi

Хакерски упад во безбедносниот софтвер CCleaner зарази 2 милиони компјутери

Повеќе од 2 милиони луѓе кои го спуштиле безбедносниот софтвер CCleaner ги заразиле своите компјутери …