петок , 18 август 2017
sobranie-drugagol

СДСМ денес поднесува иницијатива во Собранието

Во 10:30 часот, Социјалдемократскиот сојуз на Македонија ќе поднесе иницијатива за продолжување на конститутивната седница на Собранието на Република Македонија.

По поднесувањето на иницијативата, изјава ќе даде Оливер Спасовски, пратеник и генерален секретар на СДСМ.

Слични написи

Barselona-napad-2

Македонски државјанин повреден во нападот во Барселона, потврди МНР

Македонски државјанин е повреден во терористичките напади што вчера се случија во Барселона. Како што …