петок , 22 септември 2017
sdsm-sediste098-639x320

СДСМ ги напушта преговорите, прекршен е договорот од Пржино …

sdsm-sediste098-639x320
СДСМ ги напушта преговорите, односно се повлекува на одреден период како резултат на одбивањето на Советот на ЈО да го прифати целосниот тим кој што беше предложен од Катица Јанева.

Извори од партијата јавуваат дека според СДСМ ова е прекршување на законот за Специјаен јавен обвинител но и договорот од Пржино во целост.

Се очекува во секој момент генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски да даде изјава за медиумите.

Слични написи

шамија

Омбудсман: На девојчињата во Охрид да им се дозволи со шамија да ја следат наставата

Народниот правобранител најостро ја осудува постапката на Министерството за образование, кое со испратениот допис  му …