четврток , 19 октомври 2017
kambovski

СДСМ категорично демантира дека го наговара Камбовски за специјален обвинител

kambovski
Во јавноста се појавија шпекулации дека наводно СДСМ разговара со Владо Камбовски, претседателот на МАНУ, како можен нивен предлог на СДСМ за специјален јавен обвинител. Според шпекулациите, Камбовски за тоа веќе разговарал со функционери на опозициската партија во хотел во Охрид.

Од СДСМ категорично ги отфрлаат овие шпекулации и тврдат дека се крајно неточни.

– Сето тоа не е вистина. Се уште не разговараме за имиња, затоа што е несериозно тоа да се прави без да се донесе прво закон кој ќе ја регулира оваа сфера – ни изјави заменик-претседателката на СДСМ, Радмила Шеќеринска.

Изјава побаравме и од Камбовски, но не успеавме да го добиеме на неговиот мобилен телефон./МЕТА

Слични написи

ilija jovanoski glasanje

Јованоски: Повикувам на фер,мирни и демократски избори

Кандидатот за градоначалник Илија Јованоски повика на фер, мирни и демократски избори.