недела , 22 октомври 2017
ljupce

СДСМ: Ни ја копираат идејата за поголема минимална плата

Социјалдемократскиот сојуз обвинува дека владејачката ВМРО-ДПМНЕ ја копирала нивната мерка за зголемување на минималната плата.

-Лага е дека сегашното злосторничко здружение на власт ќе обезбеди минимална плата во државата од 14.000 денари на крајот на мандатот. Ја копираа токму и оваа мерка од програмата на СДСМ.СДСМ и коалицијата За живот предводена од граѓаните на крајот од мандатот којшто вие ќе ни го дадете нема да дозволиме ниту еден човек во државата , ниту еден вработен да има минимална плата под 16.000 денари- изјави денеска Љупчо Николовски во Облешево, носител на листата на коалицијата за пратеници во третата изборна единица.

Николовски тука уште еднаш ја повтори и мерката за враќање на ДДВ-то и неповратни грантови за за стимулација на домашните бизниси.

Слични написи

2-ALIMS-13ti-simpozium-2017-1024x986

Бекировски учествуваше на симпозиум во организација на Агенцијата за лекови и медицински средства на Србија

Стручниот тим на Агенцијата за лекови и медицински средства (МАЛМЕД), учествуваше на 13-тиот симпозиум во организација …