сабота , 24 јуни 2017
sdsm-sediste098-639x320

СДСМ: Се реализираше мнозинската волја на граѓаните, Македонија продолжува напред!

Собранието на Република Македонија е одблокирано. Реализирана е мнозинската волја на граѓаните. Демократски формираното мнозинство во Парламентот го избра новиот претседател на Собранието. Демократските процеси продолжуваат и зад нив стојат најмалку 700.000 граѓани кои гласаа на кредибилните избори на 11 декември.

Ова е голем ден за демократијата на Македонија и голем чекор за демократските процеси во Република Македонија, што води кон квалитетен живот за сите и евро-атлантски перспективи на државата.

Ги повикуваме граѓаните да останат смирени и да не подлегнуваат на никакви провокации.

Македонија оди напред.  

Слични написи

cof

Еснафот се собра на ифтар на плоштадот “Скендербег”

Вечерва на плоштадот “Скендербег” еснафот ги почести своите пријатели со ифтар по повод рамазанските пости. …