вторник , 27 јуни 2017
co-2603-1

СДСМ вечерва избира Генерален секретар и шест подпретседатели, ова се предлозите

Социјалдемократите вечерва на Централниот одбор ке изберат Генерален секретар и шест потдретседатели. Според информациите до кои дојде РеволуционерМк, Александар Кирацовски ќе биде новоизбраниот Генерален секретар на СДСМ.

Досегашниот Генерален секретар, Оливер Спасовски се избира за подпретседател, на подпретседателското столче во следните 4 години согласно статутот на СДСМ ќе бидат: Петре Шилегов, Дамјан Манчевски, Фросина Ременски, Мухамед Зекири и Благој Бочварски.

Радмила Шекеринска повторно ја доби довербата од претседателот на партијата Зоран Заев во следните четири години да биде негов заменик претседател.

Слични написи

zaev soopstenie

Премиерот Заев испрати честитка до новиот претседател на Р. Србија, Вучиќ

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, испрати честитка за инаугурацијата на новиот претседател на Република …