недела , 22 октомври 2017
sdsm-sediste098-639x320

СДСМ : Заглавени во лажните вести, ВМРО-ДПМНЕ почна и со ширење на лажни анкети од нивниот институт „Павел Шатев“

Заглавени во лажните вести, ВМРО-ДПМНЕ преку својот партиски таканаречен институт „Павел Шатев“ почнаа да шират и лажни анкети во кои никој, па дури ниту тие самите не веруваат.

Лажната анкета на Павел Шатев со измислени резултати само го покажуваат огромниот страв кај ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски од пораз на претстојните локални избори.

Сите релевантни анкети го потврдуваат фактот дека СДСМ е фаворит на претстојните избори и дека ВМРО-ДПМНЕ ќе претрпи убедлив пораз за нивната криминална, расипничка и деструктивна политика и ниту една лажна анкета нема да го смени тој факт.

Слични написи

2-ALIMS-13ti-simpozium-2017-1024x986

Бекировски учествуваше на симпозиум во организација на Агенцијата за лекови и медицински средства на Србија

Стручниот тим на Агенцијата за лекови и медицински средства (МАЛМЕД), учествуваше на 13-тиот симпозиум во организација …