недела , 22 октомври 2017
ohridsko-ezerooo-s-640x320

Се удави маж во Охридско Езеро

ohridsko-ezerooo-s-640x320Удавен маж е пронајден синоќа околу 20 часот во водите на Охридското Eзеро, во непосредна близина на комплексот „Парк“.

Според полицијата, станува збор за Гоце И. (46) од кратовското село Живалево, кој во 18:50 часот синоќа бил пријавен за исчезнат.

Телото на давеникот од водата го извлекле екипи на Црвен крст. Извршениот увид на медицинска екипа покажал дека се работи за ненасилна смрт.

Медицинска екипа по прегледот на мртвото тело на 46-годишникот констатирала смрт од срцев удар.

 

Слични написи

2-ALIMS-13ti-simpozium-2017-1024x986

Бекировски учествуваше на симпозиум во организација на Агенцијата за лекови и медицински средства на Србија

Стручниот тим на Агенцијата за лекови и медицински средства (МАЛМЕД), учествуваше на 13-тиот симпозиум во организација …