петок , 22 септември 2017
села во живо

Села: На 27 април се случи политички атентат во Македонија

Проследете ја во живо прес конференцијата на лидерот на ДР-ДПА, Зијадин Села.

На новинарско прашање што се случило на 27 април во Собранието, Зијадин Села кратко одговори дека се случил политички атентат на барањата на политичарите. Тој појасни дека од правен аспект нема да ги коментира понатамошните случувања на органите но додаде дека претходно не ги познавал и немал ништо со лицата кои го нападнале.

Слични написи

шамија

Омбудсман: На девојчињата во Охрид да им се дозволи со шамија да ја следат наставата

Народниот правобранител најостро ја осудува постапката на Министерството за образование, кое со испратениот допис  му …