среда , 28 јуни 2017
Silegov vo sobranie

Шилегов: Единствен остварен проект на ВМРО-ДПМНЕ беше „укради колку можеш повеќе“

Пратеникот на СДСМ, Петре Шилегов рече дека утре ќе се изгласаат локалните избори и обвини дека единствен остварен проект на ВМРО-ДПМНЕ бил „укради колку можеш повеќе“.

– Излезете со вашето диктаторче и градоначалникот на Гевгелија и објаснете им на граѓаните зошто тоа што го ветивте не е остварено. Некои нема да си седат така комотно како во овие клупи, ќе седат во други клупи, рече Шилегов.

Тој рече дека ќе одговараат сите за злоделата и дека СДСМ делат човечки, а ВМРО-ДПМНЕ нечовечки вредности.

Слични написи

zaev soopstenie

Премиерот Заев испрати честитка до новиот претседател на Р. Србија, Вучиќ

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, испрати честитка за инаугурацијата на новиот претседател на Република …