недела , 24 септември 2017
voenabaza-avioni-540x320

Сирија нема трпение, ќе ги руши турските авиони кои бомбардираат

Сириската влада повеќе нема да толерира навлегување на турски воени авиони поради можни судири со армијата. Токму затоа од армијата соопштија дека ќе го собори секој турски авион што би влегол во воздушниот простор над Сирија. Тоа е одговор на воздушните напади што Турција ги изврши претходно на север во Сирија.

– На кој било обид на турските авиони уште еднаш да го повредат сирискиот воздушен простор ќе биде возвратено и тие ќе бидат соборени со сите достапни средства, соопшти Командата на сириската армија.

Слични написи

hakerski napadi

Хакерски упад во безбедносниот софтвер CCleaner зарази 2 милиони компјутери

Повеќе од 2 милиони луѓе кои го спуштиле безбедносниот софтвер CCleaner ги заразиле своите компјутери …