четврток , 19 октомври 2017
sopot

СЈО го бара предметот „Сопот“

Специјалното јавно обвинителство од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција достави барање за доставување на предметот познат во јавноста како „Сопот“.

„Предметот е побаран со цел да одлучиме дали овој предмет спаѓа во надлежноста на Специјалниот јавен обвинител, имајќи предвид јавно објавен разговор од незаконски следените комуникации“, извести СЈО.

Слични написи

ilija jovanoski glasanje

Јованоски: Повикувам на фер,мирни и демократски избори

Кандидатот за градоначалник Илија Јованоски повика на фер, мирни и демократски избори.