среда , 28 јуни 2017
pres-sjo

СЈО влезе во општина Чаир

Тимот oбвинители на Катица Јанева биле три часа во просториите на општина Чаир барајќи материјални докази.

Според извори на Алсат-М телевизија, СЈО во Чаир интервенирало во рамките на предистражна постапка за дивоградби.

Во тек се првите истраги на тимот на Јанева за евентуални дивоградби и за злоупотреба на наредбите за уривање на објекти надвор од законот за легализација во општина Чаир, коментира телевизијата.

Слични написи

zaev soopstenie

Премиерот Заев испрати честитка до новиот претседател на Р. Србија, Вучиќ

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, испрати честитка за инаугурацијата на новиот претседател на Република …