среда , 28 јуни 2017
финале струмица

Скандирањето за „Илирида“ кратко го прекина финалето на Купот во Струмица

Скандирањето за „Илирида” и истакнувањето на албанските знамиња на трибината од страна на „Балистите” доведе до прекин на финалето меѓу Шкендија и Пелистер во 57. минута, при резултат 0:0.

Судијата Александар Ставрев одлучи по неколку предупредувања од официјалниот спикер да ги испрати играчите на двете екипи во соблекувалните.

Ова не е првпат навивачите на Шкендија да провоцираат со неспортско скандирање, на што потоа одговорија и „Чкембарите“, па услови за фер-плеј нема и мечот беше  кратко  прекинат, по што продолжи да се игра по смирувањето на страстите на навивачките екипи.

Слични написи

davitkov

Давитков: Да го вратиме националниот тим таму каде што припаѓа

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Јорданчо Давитков на денешната прес-конференција во спортскиот центар „Борис Трајковски“ …