сабота , 21 октомври 2017
mak-fudbalska-rep

Скок од 32. позиции за Македонија на ранг листата на ФИФА

Репрезентацијата на Македонија по победата над Израел и ремито со Албанија во Струмица забележа скок од 32. позиции на најновата ранг листа која ја објави ФИФА.

Нашата репрезентација сега се наоѓа на 103. место на најновиот ранкинг и тоа претставува значаен скок ако се земе фактот дека пред само неколку месеци бевме на мизерното 166. место на истата листа.

По големиот скок после победите над Лихтенштајн и Белорусија кога се искачивме за 31. позиција следи и денешниот во кој сме подобри за една позиција.

Слични написи

iniesta

Иниеста потпиша доживотен договор со Барселона

Андрес Иниеста потпиша уникатен договор со Барселона, кој има доживотна важност. Ова е посебен начин …