понеделник , 23 октомври 2017
policijapolice-597x320

Скопјанец прегазил 4-годишно девојче во Сингелиќ

Четиригодишно девојче е повредено во сообраќајна несреќа вчера во скопски Синѓелиќ, кога автомобил удрил во него, соопшти полицијата. Околу 10:30 часот на улицата Антон Попов во скопското село Сингелиќ, М.Б. (42) од Скопје управувајќи автомобил „голф“ со скопски регистерски ознаки, удрил во дете пешак на возраст од четири години.

Девојчето било пренесено во Градската општа болница „Наум Охридски“ каде и биле констатирана фрактура на десна надколеница и била задржана на лекување. Полицијата работи на целосно расчистување на случајот.

Слични написи

2-ALIMS-13ti-simpozium-2017-1024x986

Бекировски учествуваше на симпозиум во организација на Агенцијата за лекови и медицински средства на Србија

Стручниот тим на Агенцијата за лекови и медицински средства (МАЛМЕД), учествуваше на 13-тиот симпозиум во организација …