вторник , 26 септември 2017
405632_sneg_f

Словачка покриена со снег

405632_sneg_f
Во северниот дел на Словачка денеска почна да паѓа снег, а метеоролозите предупредија дека снежната покривка може да биде од 10 до 25 сантиметри, јави дописникот на МИА од Прага.

Предупредувањето се однесува најмногу на учесниците во сообраќајот, со оглед на тоа што снежните врнежи не се вообичаени за овој период од годината.

Повеќе сообраќајни несреќи и проблеми во сообраќајот се случија поради тоа што сите возачи не ги имаат заменето гумите на автомобилите со зимски затоа што се уште не важи обврската за нивно користење.

Слични написи

hakerski napadi

Хакерски упад во безбедносниот софтвер CCleaner зарази 2 милиони компјутери

Повеќе од 2 милиони луѓе кои го спуштиле безбедносниот софтвер CCleaner ги заразиле своите компјутери …