недела , 20 август 2017
zz potkup a

Случајот „Поткуп“ одложен за 3 април

Денешното рочиште за случајот „Поткуп“ е одложено за 3 април. Причината за одложувањето е тоа што обвинетиот Зоран Заев не се појави на судењето.

Како што кажа неговиот адвокат, Филип Медарски, Заев бил во Сараево каде што треба да му биде врачена награда за најдобар градоначалник во Југоисточна Европа.

На рочиштето не се појави ни сведокот на обвинителството Иван Николов Сачевалиев.

Во овој случај лидерот на СДСМ, Зоран Заев се товари за барање и примање поткуп од струмичкиот бизнисмен Сачевалиев.

Слични написи

Hristijan-Kostov

Костов: Болницата „8 Септември“ има долг од пет милиони евра

Градската општа болница „8 Септември“ има долг од 5 милиони евра или околу 243 милиони …