среда , 18 октомври 2017
Aleksandar Pandovski

Сочувство од Агенцијата за млади спорт до семејството на фудбалерот Пандовски

Aleksandar Pandovski
Агенцијата за млади спорт (АМС) изрази сочуство до семејството за прерано изгубениот живот на младиот фудбалер Александар Пандовски кој вчера наутро почина подлегнувајќи им на повредите здобиени при тешката сообраќајна несреќа пред неколку дена.

– Македонскиот фудбал и целокупната спортска јавност изгубија голем спортист и еден од најталентираните млади фудбалери на Македонија, се вели во соопштението на АМС.

Слични написи

ilija jovanoski glasanje

Јованоски: Повикувам на фер,мирни и демократски избори

Кандидатот за градоначалник Илија Јованоски повика на фер, мирни и демократски избори.