среда , 26 јули 2017
soncevo-vreme_20147192625

Сончево и топло со температура до 39 степени

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло, со мала локална облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Во планинските предели, во попладневните часови ќе има услови за локална појава на краткотраен дожд и грмежи. УВ-индексот ќе изнесува 9.

Минималната температура ќе се движи од 11 до 21 Целзиусов степен, а максималната од 31 до 39 степени.

Во Скопје и во околината нè очекува слично време со температура до 38 Целзиусови степени.

Во наредните денови продолжува периодот на претежно сончево и многу топло време, а утре и задутре се очекува живата на термометарот да надмине 40 Целзиусови степени.

Слични написи

image-0-02-05-24287f281545733e143196a6dc667acc32ba038649d55d7ed1db03937039a43d-V

Едночасовен застој кај Удово, возилата пренасочени кон Јосифово

Околу еден час има застој на патот Удово-Марвинци. Големата колона на возила од Удово се …