недела , 22 октомври 2017
sonce

Сончево и топло време, попладне облачноста ќе се зголемува

Времето денеска ќе биде претежно сончево и топло, со натпросечна дневна температура на повеќе места во земјава. Утринската температура ќе се движи од 8 до 16 Целзиусови степени, а дневната од 26 до 35 степени. Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 7.

Во Скопје се очекуава слично време. Утринската температура ќе се спушти до 12 Целзиусови степени, а дневната ќе се искачи до 35 степени.

Под влијание на нов влажен бран, попладне, почнувајќи од запад, облачноста ќе се зголемува, а кон крајот на денот и во вторник претпладне повторно на повеќе места ќе има поројни дождови и грмежи. Локално се очекува процесите да бидат и поинтензивни, особено во западните делови од земјата. Ќе дува и засилен јужен ветер.

Слични написи

2-ALIMS-13ti-simpozium-2017-1024x986

Бекировски учествуваше на симпозиум во организација на Агенцијата за лекови и медицински средства на Србија

Стручниот тим на Агенцијата за лекови и медицински средства (МАЛМЕД), учествуваше на 13-тиот симпозиум во организација …