среда , 18 октомври 2017
soncevo-vreme_20147192625

Сончево со умерен ветер

Денес во  Македонија ќе преовладува сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Минималните дневни температури ќе се движат од 9 до 17 степени, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 25 до 32 степени.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Температурата од 15 до 30 степени.

Следува период на сончево време со свежи утра, а преку денот ќе биде сè потопло. За време на викендот дневните температури секаде ќе бидат над просекот.

Слични написи

ilija jovanoski glasanje

Јованоски: Повикувам на фер,мирни и демократски избори

Кандидатот за градоначалник Илија Јованоски повика на фер, мирни и демократски избори.