сабота , 23 септември 2017
Screenshot_82

СП: И учениците од ГУЦ заклучени во училиштето

Screenshot_82Средношколскиот пленум јавува дека и учениците од ГУЦ се заклучени внатре во училиштето за да не можат да дојдат на протестниот марш на средношколците против екстерното тестирање и нов начин на полагање на државна матура.

Силно полициско обезбедување се забележува на денешниот протест на средношколците.

Слични написи

шамија

Омбудсман: На девојчињата во Охрид да им се дозволи со шамија да ја следат наставата

Народниот правобранител најостро ја осудува постапката на Министерството за образование, кое со испратениот допис  му …