вторник , 27 јуни 2017
Spasovski

Спасовски: Институциите ќе профункционираат, државата ќе исчекори напред

По изборот на Талат Џафери за нов претседател на Собранието, Оливер Спасовски оптимистички кажа дека очекува конечно да профункционираат институциите и државата конечно да тргне по вистинскиот пат.

– Очекувам да профункционираат сите институции за доброто на граѓаните на Република Македонија и државата да исчекори еден чекор напред, тоа е обврска на сите нас, и парламентарното мнозинство и парламентарната опозиција, пред граѓаните и тоа мора да се случи час поскоро, вели Спасовски.

Слични написи

zaev soopstenie

Премиерот Заев испрати честитка до новиот претседател на Р. Србија, Вучиќ

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, испрати честитка за инаугурацијата на новиот претседател на Република …