недела , 22 октомври 2017
kafe

Спречен шверц на 507 килограми кафе на македонско-албанската граница

Жител на пограничното село Долна Ѓурица синоќа се обидел да прошверцува 507 килограми кафе од Македонија во Албанија, но бил спречен од албанската гранична полиција.

Кафето било натоварено во комби, со кое осомничениот Б.Т. (51) успеал да ја мине државната граница, во близина на селото Вичишта, кај Дебар, но бил забележан од полициската екипа.

Откако зебележал дека полицијата го следи, возачот го напуштил комбито и успеал да побегне.

Албанската полиција трага по Б.Т., кому се заканува кривична пријава поради недозволена трговија на акцизна стока.

Слични написи

2-ALIMS-13ti-simpozium-2017-1024x986

Бекировски учествуваше на симпозиум во организација на Агенцијата за лекови и медицински средства на Србија

Стручниот тим на Агенцијата за лекови и медицински средства (МАЛМЕД), учествуваше на 13-тиот симпозиум во организација …