недела , 20 август 2017
talatt

Талат Џафери избран за нов спикер во Собранието

Иако се уште не е извесно во Собранието, парламентарното мнозинство го избра Талат Џафери за нов собраниски спикер, внатре во собраниската сала кога пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ја штитат првата фотелја во Законодавниот дом.

Тој положи и заклетва.

Слични написи

Hristijan-Kostov

Костов: Болницата „8 Септември“ има долг од пет милиони евра

Градската општа болница „8 Септември“ има долг од 5 милиони евра или околу 243 милиони …