вторник , 26 септември 2017
talatgovor-685x320

Талат Џафери: Не може за законот да се одлучува без моја согласност

talatgovor-685x320Во координација со работните групи ќе се одлучува што со законот против „бомбите“, не може да се повлекува без моја согласност, изјави пратеникот од ДУИ Талат Џафери, по средбата со олеснувачот Питер ван Хауте во Собрание.

Преговорите за изборниот законик се стопирани додека не се донесе одлука за овој закон.

По средбата на Хауте и Џафери, пратеникот им рече на новинарите дека законот засега нема да биде повлечен, а Питер ван Хауте дека дополнително ќе даде изјава.

Слични написи

blokator

Блокатори за мобилни телефони во Идризово

Блокатори за мобилни телефони се поставуваат во истражниот затвор во Шуто Оризари кога од фејсбук-профилот …